начало

При прехвърляне на имот с цел обезпечаване на заем ползват ли се следващите му купувачи от правилото на чл. 17, ал. 2 ЗЗД При прехвърляне на имот с цел обезпечаване на заем ползват ли се следващите му купувачи от правилото на чл. 17, ал. 2 ЗЗД

посъветвайте ме

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнениеот Гост » 05 Окт 2005, 12:00

Колега, такива съвети???
Съгласно практиката на ВКС /абсолютно отвърдена/, когато има титул на собственост придобивна давност изобщо не тече.
Сестрата следва да направи отказ от наследство, а съпругът следва да дари жилищ, а още по-добре да го продаде на съпругата си фиктивно. Ако направи второто ще влязат в СИО. Най-добре е ако има деца от брака, апартамента да се прехвърли на тяхно име.
Това обаче с придобивната давност е страшна глупост. След евентуален развод, съпругата винаги може да доказва дял в СИО - за обзавеждането и ремонтите, но апартамента си е на съпруга.
Гост
 

Предишна

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron