начало

Административен съд-Варна е домакин на благотворителен коледен базар Административен съд-Варна е домакин на благотворителен коледен базар

Следва ли допуснатия инц. установителен иск на ответника в

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Следва ли допуснатия инц. установителен иск на ответника в

Мнениеот Крис » 28 Яну 2006, 11:22

първото заседание да бъде уважен, ако успоредно с това той е направил възражение за недопустимост, поради нужда от конституиране на още един ответник - необходим другар и съда, след като са представени доказателства за това, е приел за доказано отричаното от ищеца наличие на необходимо другарство, т.е. съда би следвало да прекрати делото като недопустимо.

Та във връзка с това, каква ще е съдбата на допуснатия инц. установителен иск?
Крис
 

Мнениеот Никой » 28 Яну 2006, 11:26

Инц. установителен иск не следва да бъде обявен за недопустим, защото ответника цели да разреши преюдициален за спора въпрос.
Никой
 

Мнениеот Крис » 28 Яну 2006, 11:36

Никой написа:Инц. установителен иск не следва да бъде обявен за недопустим, защото ответника цели да разреши преюдициален за спора въпрос.


Искаш да кажеш, че следва да се развие процес по предмета повдигнат от ответника, без значение, че поради порока на ищцовия иск, той ще бъде обявен за недопустим.

Т.е. за съда е възникнало задължение да се произнесе по предмета с възражението на ищеца, поради неговото право на иск, независимо от статута на ищцовия иск?
Крис
 

Мнениеот Никой » 28 Яну 2006, 11:58

Всъщност като се замисля имаме обективно съединяване на искове, което е кумулативно и щом съда не допуска главния иск би следвало да не допуска и акцесорния. Ако приемем, че съединяването е алтернативно съда ще постанови решение по втория иск, но съда няма да може да бъде сезиран да се произнесе на същото основание по отношение на главния иск.
Никой
 

Мнениеот Гост » 28 Яну 2006, 13:58

Крис написа:
Никой написа:Инц. установителен иск не следва да бъде обявен за недопустим, защото ответника цели да разреши преюдициален за спора въпрос.



Т.е. за съда е възникнало задължение да се произнесе по предмета с възражението на ОТВЕТНИКА (тук съм сбъркал по-горе), поради неговото право на иск, независимо от статута на ищцовия иск?
Гост
 

Мнениеот Никой » 28 Яну 2006, 14:14

Правото си на иск ответника е упражнил с предявяване на инц.уст. иск, а щом съда е уважил възражението му предявяването на иска се обезсмисля. А какъв е предмета на ИУИ?
Никой
 

Мнениеот Крис » 28 Яну 2006, 14:58

Оспорена е истинността и валидността на основанието за издаването на Н.А.
Крис
 

Мнениеот Никой » 28 Яну 2006, 15:11

След като съда обявява главното дело за недопустимо поради липсата на необходим другар от страна на ответника, който при ИУИ е ищец значи би следвало да обяви и втория иск за недопустим поради същата причина. За всеки случай погледни Живко Сталев.
Никой
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron