Страница 1 от 1
Фирмата, в която работя е осъдена да заплати 60х лв.
Публикувано на:
13 Фев 2006, 16:09
от tiviia
Фирмата, в която работя се оказа че е осъдена да заплати близо 60 000 лв на частно лице, без дори да знаем, че срещу нас се води каквото и да е дело. Преди 3 дни пристигна призовка за доброволно изпълнение на решение по дело, което е в полза на въпросното частно лице. Ищецът бил представил запис на заповед, с която се задължаваме да му изплатим тази сума. Такъв документ никой от фирмата, включително и собственикът не е виждал. Как е възможно да сме страна по дело, а да нямаме право дори да знаем че сме, камо ли да си наемем адвокат, да изискаме експертизи на този така наречен документ?
Изумена съм от съдебната ни система- работи безотказно.... по Сталински
Публикувано на:
13 Фев 2006, 16:14
от Никой
Това че персонала не знае за задълженията не означава, че за тях не знае собственика!
Публикувано на:
13 Фев 2006, 16:19
от Гост
М-да-а! Колегата е прав, а целта на тази заблуда не се знае, но не се чудете, ако собственикът Ви каже, че няма да получите заплата или тя ще бъде по-малка или... А може и действително да "не е разбрал", че ще го осъдят, защото е от онези дървени глави, които всичко разбират и които нямат нужда от квалифицирани специалисти, за да се справят с нещата!
Публикувано на:
13 Фев 2006, 16:49
от Гост
Предполагам , че не сте наясно , че молбите за издаване на изпълнителен лист се разглеждат от съда в закрито съдебно заседания.Това означава , че призовка за разглеждането на молбата няма да получите.Съдът се произнася с определение , когато изпълнителното основание е несъдебно , какъвто е във вашия случай/запис на заповед/.Това определение , независимо дали с него се уважава или отхвърля молбата , подлежи на обжалване с частна жалба пред следващата съдебна инстанция в 7-дневен срок , който за длъжника , в случая вие , тече от датата на връчване на призовката за доброволно изпълнение.
Публикувано на:
13 Фев 2006, 16:59
от lunatik
Ако вашата фирма е имала съдебна регистрация на един адрес, който впоследствие е бил сменен, но не е бил отразен във фирмените регистри, вероятно е приложена ал. 4 чл. 51 ГПК:
...........
(4) (Нова - ДВ, бр. 124 от 1997 г., предишна ал. 3, бр. 105 от 2002 г.) Търговец или юридическо лице, които са вписани в съответния регистър, се призовават на последния посочен в регистъра адрес. Ако лицето е променило адреса си, без да е изпълнило задължението си за вписване на това обстоятелство, всички призовки и книжа се прилагат към делото и се смятат за редовно връчени.
--------
Ако това се е случило - няма място за маневри.
Публикувано на:
13 Фев 2006, 17:07
от lunatik
не забелязах, че става дума за запис на заповед.
Публикувано на:
15 Фев 2006, 12:25
от Гост
Не е задължително работещите в една фирма да знаят за задълженията по нея. А що се отнася до това, че твърдите, че такъв документ не е подписван, може да се подаде молба в Прокуратурата за подправка на документ или за "кражба" на подпис. Едва след окончателното развитие на Наказателното дело може да се защитите по предявения срещу фирмата граждански иск. През времето на наказателното производство, гражданското производство се спира, за да изчака решението на Наказателния Съд.