начало

При прехвърляне на имот с цел обезпечаване на заем ползват ли се следващите му купувачи от правилото на чл. 17, ал. 2 ЗЗД При прехвърляне на имот с цел обезпечаване на заем ползват ли се следващите му купувачи от правилото на чл. 17, ал. 2 ЗЗД

Малко Помощ!

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Малко Помощ!

Мнениеот Spiritman » 28 Окт 2005, 07:09

По КТ право на платен годишен отпуск се придобива с 8месечен трудов стаж.В същия пише,че лицето което прекати трудовия си договор има право на обезщетение за неизползвания си платен годишен отпуск.
Въпросът ми е : едно лице работи за първи път и натрупва при настоящия си работодател 4мес. трудов стаж,който му е единствения до момента.При прекратяване на трудовия си договор има ли то право на обезщетение за неизползван платен годишен отпуск за тези 4месеца.
Spiritman
 

Мнениеот Гост » 28 Окт 2005, 08:24

Да.
Гост
 

Мнениеот Гост » 28 Окт 2005, 08:31

При положение, че лицето е в първо тродово правовотоношение и след като в КТ е посочено при какви условия имаш право на платен годишен отпуск, мисля, че при прекратяване на договора лицето няма право на обезщетение. Ако му се изплати такова, то ще е за нещо, на което той на практика не е имал право.
Гост
 

Мнениеот donna » 28 Окт 2005, 08:38

чл.42 от наредбата за работното време почивките и отпуските .


ЧЛ.42.Обезщетение за неизползуван платен годишен отпуск по чл. 224 КТ се изплаща и в случаите, когато към датата на прекратяване на трудовото правоотношение работникът и служителят нямат придобито право на отпуск.
ал.2.Работникът и служителят имат право на парично обезщетение за неизползуван платен годишен отпуск, когато са придобили поне 1 пълен месец трудов стаж. Последният месец при трудов стаж повече от 1 месец се счита за пълен, ако работникът и служителят са прослужили най-малко половината от работните дни на месеца.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Малко Помощ!

Мнениеот Xektor » 28 Окт 2005, 17:21

Въпросът ми е : едно лице работи за първи път и натрупва при настоящия си работодател 4мес. трудов стаж,който му е единствения до момента.При прекратяване на трудовия си договор има ли то право на обезщетение за неизползван платен годишен отпуск за тези 4месеца.[/quote]

Независимо дали това е първата му работа или не - според КТ обезщетение се дължи. За четири месеца то е 4 х 1,66 = 6,64 дни. В случая се дължи обезщетение за неползван платен годишен отпуск за 7 дни!
Xektor
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron