начало

Без вина наказан чрез съсобственост с държавата – ефект от разнородната практика по чл. 343б, ал. 5 НК Без вина наказан чрез съсобственост с държавата – ефект от разнородната практика по чл. 343б, ал. 5 НК

Срок за оставяне без движение...

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Срок за оставяне без движение...

Мнениеот zelen » 30 Май 2006, 12:35

Уважаеми колеги,
Ще бъда благодарен да споделите Вашия опит по подобен казус:
Не е даден ход на гражданско дело с указание за поправяне пропуски от ищеца в ...дневен срок от получаване на съобщението. От заседанието е минал почти цял месец, делото е без движение, но то още е " при съдията ", т.е. няма изпратено съобщение за саниране на исковата молба.
Въпросът ми е колко време е допустимо престояването при съдията, без отстраняване нередовностите на исковата молба? И аз какво мога да направя, за да инициирам по-бързото му придвижване?
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област

Мнениеот nikoy » 30 Май 2006, 13:13

Ако молбата не бъде санирана след седем дневния срок, се връща в деловодството, т.е. оставя се без движение и тогава може да се обжалва с частна жалба.Но в случая Вие твърдите, че не е върната....може да опитате пак по този ред/с частна жалба/.
nikoy
Потребител
 
Мнения: 358
Регистриран на: 22 Фев 2006, 11:05

Мнениеот zelen » 31 Май 2006, 12:49

Благодаря Ви,
за пропускането на 7-дневния срок съмнения нямам, по-скоро: колко време може да мине преди да бъде уведомен ищецът за пропуските си?
В този случай делото си престоява някъде и не е изпратено съобщението до ищеца, за да се процедира по-нататък.
Дали е обичайна такава практика не само по този пример?!...
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron